palacinke1

Ovo je jedan od onih recepata koje ili mrzite ili obožavate! Veoma se brzo pravi i dobra stvar je što uvek možete napraviti malo više smese za palačinke i jesti ih slatke za večeru!:)

Šta će vam trebati:

  • piletina isečena na sitne komadiće
  • 1 pakovanje rikota sira (rikotu možete zameniti nekim drugim krem-sirom ali mislim da u tom slučaju lizanje istog dok kuvate neće biti isto tako zarazno kao što je to slučaj sa rikotom:))
  • šaka svežeg spanaća
  • jedan zreli avokado
  • iseckani bademi
  • so i biber po želji
  • mleko, jaja i brašno za smesu za palačinke – koliko, vi najbolje znate!

palacinke2

Postupak:

U tiganju propržite piletinu i bademe da dobiju lepu boju i bademi zamirišu. Dodajte im iseckan avokado koji će se prilikom mešanja raspasti i napraviti fini krem. Dodajte so i biber po ukusu i u sve još umešajte rikotu. Napravite smesu za palačinke (ja, obavezno stavim kiselu vodu ali ako vi znate neki drugi trik slobodno delite), ispecite ih, namažite ih prethodno napravljenom smesom, uvijte i poređajte u posudu. Prelijte ih pavlakom za kuvanje ili rikotom pomešanom sa mlekom (ako vam je ostala) i pospite bademima. Kada bademi dobiju zlatnu boju i palačinke se lepo zapeku, izvadite ih iz rerne i pustite da se malo ohlade.

Šta čekate?!

Bon apetit!:)

palacinke3

Liked it? Take a second to support Irena on Patreon!